FA28NP01H272JNU00
Mfr.Part #
FA28NP01H272JNU00
Description
CAP CER 2700PF 50V NP0 RADIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
FA28NP01H272JNU00
TDK Corporation FA28NP01H272JNU00
FA 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial