FA28NP01H221JNU06
Mfr.Part #
FA28NP01H221JNU06
Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
220pF
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Lead/Base Style :
Kinked
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA28NP01H221JNU06
TDK Corporation FA28NP01H221JNU06
FA 220pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial