FA28NP01H221JNU00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA28NP01H221JNU00
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Series :
FA
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
220pF
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Temperature
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
FA28NP01H221JNU00
TDK Corporation FA28NP01H221JNU00
FA 220pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial