FA28C0G2A472JRU06
Mfr.Part #
FA28C0G2A472JRU06
Description
CAP CER 4.7NF 100V C0G/NP0 RAD
Automotive
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FA28C0G2A472JRU06
TDK Corporation FA28C0G2A472JRU06
FA 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial