FA28C0G2A102JNU00
Mfr.Part #
FA28C0G2A102JNU00
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G RADIAL
Stock
437
In Stock :
437
Published :
2013
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
FA28C0G2A102JNU00
TDK Corporation FA28C0G2A102JNU00
FA 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial