FA28C0G2A101JNU06
Mfr.Part #
FA28C0G2A101JNU06
Description
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
Stock
580
In Stock :
580
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
2013
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Lead Pitch :
5.0038mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead/Base Style :
Kinked
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Not Applicable
Pbfree Code :
yes
Datasheets
FA28C0G2A101JNU06
TDK Corporation FA28C0G2A101JNU06
FA 100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial