FA28C0G1H392JNU00
Mfr.Part #
FA28C0G1H392JNU00
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3900pF
Datasheets
FA28C0G1H392JNU00
TDK Corporation FA28C0G1H392JNU00
FA 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial