FA28C0G1H331JNU00
Mfr.Part #
FA28C0G1H331JNU00
Description
CAP CER 330PF 50V C0G RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Datasheets
FA28C0G1H331JNU00
TDK Corporation FA28C0G1H331JNU00
FA 330pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial