FA26C0G2W153JNU06
Mfr.Part #
FA26C0G2W153JNU06
Description
CAP CER 0.015UF 450V C0G RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
450V
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Series :
FA
Pbfree Code :
yes
Lead/Base Style :
Kinked
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Automotive
Mount :
Datasheets
FA26C0G2W153JNU06
TDK Corporation FA26C0G2W153JNU06
FA 0.015μF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial