FA23NP02A154JNU06
Mfr.Part #
FA23NP02A154JNU06
Description
CAP CER 0.15UF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Capacitance :
0.15μF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
FA23NP02A154JNU06
TDK Corporation FA23NP02A154JNU06
FA 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial