FA22X7R2J104KNU06
Mfr.Part #
FA22X7R2J104KNU06
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead/Base Style :
Kinked
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
FA22X7R2J104KNU06
TDK Corporation FA22X7R2J104KNU06
FA 0.1μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial