FA22X7R1H225KNU00
Mfr.Part #
FA22X7R1H225KNU00
Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL
Stock
990
In Stock :
990
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2.2μF
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
2013
Size / Dimension :
0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
FA22X7R1H225KNU00
TDK Corporation FA22X7R1H225KNU00
FA 2.2μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial