FA-365 33.3333MB-A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA-365 33.3333MB-A
Manufacturer
Epson
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 33.3333MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Size / Dimension :
0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
Type :
MHz Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
33.3333MHz
Series :
FA-365
Load Capacitance :
10pF
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-20°C~70°C