FA-238 28.2240MB30V-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA-238 28.2240MB30V-C
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 28.2240MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
Series :
FA-238
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Frequency :
28.224MHz
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
11 Weeks
Frequency Tolerance :
±50ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
MHz Crystal
Frequency Stability :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm