FA-238 25.0000MB-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA-238 25.0000MB-C
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Stock
317
In Stock :
317
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
Frequency Stability :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency :
25MHz
Series :
FA-238
Type :
MHz Crystal
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Tolerance :
±50ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
18pF
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C~70°C