FA-20HS 19.2000MF12Y-AG0
Mfr.Part #
FA-20HS 19.2000MF12Y-AG0
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
Frequency :
19.2MHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±12ppm
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
±10ppm
Series :
FA-20HS
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Type :
MHz Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohms