F931A226MBAAJ6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F931A226MBAAJ6
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Negative Tolerance :
20%
Positive Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Reference Standard :
AEC-Q200
Length :
3.5mm
Width :
2.8mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Published :
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR :
1900 mΩ
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Number of Terminations :
2
Polarity :
POLARIZED
Height :
1.9mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
125°C