F471K33Y5RP6XT7RX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F471K33Y5RP6XT7RX1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 2KV Y5R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Pitch :
7.493mm
Applications :
SMPS Filtering
Termination :
Radial
Lead/Base Style :
Kinked
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
Y5R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Min Operating Temperature :
-30°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
Y5R
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Series :
F
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Published :
Capacitance :
470pF
Mount :
Through Hole
Feature :
High Voltage
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay F471K33Y5RP6XT7RX1
F 470pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% Y5R 0.335Dia 8.50mm -30°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc