F463FY474F1K6Z
Mfr.Part #
F463FY474F1K6Z
Description
CAPACITOR 1%
Capacitance :
0.47 µF
Negative Tolerance :
1%
Length :
31.5 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
650 V
Positive Tolerance :
1%
Height :
37 mm
Width :
22 mm
Product Status :
Obsolete
Terminal Pitch :
27.5 mm
Series :
F463
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V