F463FN124G2K0Z
Mfr.Part #
F463FN124G2K0Z
Description
CAPACITOR 1%
Film Capacitors
Reach Compliance Code :
Compliant
Length :
31.5 mm
Height :
28 mm
Width :
14 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
700 V
Negative Tolerance :
2%
Series :
F463
Terminal Pitch :
27.5 mm
Positive Tolerance :
2%
Number of Terminals :
Capacitance :
0.12 µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000 V