F463DU124F1K6L
Mfr.Part #
F463DU124F1K6L
Description
CAPACITOR 1%
Film Capacitors
Actuator Type :
Non-ZIF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V
Terminal Pitch :
22.5 mm
Orientation :
Vertical
Negative Tolerance :
1%
Rated (AC) Voltage (URac) :
650 V
Height :
22 mm
Packing Method :
TR
Width :
13 mm
Capacitance :
0.12 µF
Length :
26 mm
Positive Tolerance :
1%