F463DU104G1K6Z
Mfr.Part #
F463DU104G1K6Z
Description
CAPACITOR 1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V
Reach Compliance Code :
Compliant
Capacitance :
0.1 µF
Width :
13 mm
Height :
22 mm
Color :
Black
Negative Tolerance :
2%
Rated (AC) Voltage (URac) :
650 V
Length :
26 mm
Terminal Pitch :
22.5 mm
Application :
Power
Gender :
PLUG
Panel Mount :
No
Positive Tolerance :
2%