F463DB223G1K6L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F463DB223G1K6L
Manufacturer
KEMET
Description
CAPACITOR 1%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Film Capacitors
Rated (AC) Voltage (URac) :
650 V
Capacitance :
0.022 μF
Product Status :
Obsolete
Dielectric Material :
Polypropylene
KEMET Corporation
Series :
Number of Terminals :
2
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V
Length :
26 mm
Width :
6 mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Negative Tolerance :
2%
Package :
Bulk
Terminal Pitch :
22.5 mm
Positive Tolerance :
2%
Packing Method :
TR
Height :
14.5 mm