F463BY473G1K6A
Mfr.Part #
F463BY473G1K6A
Description
CAPACITOR 1%
Width :
11 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V
Height :
19 mm
Length :
18 mm
Series :
Positive Tolerance :
2%
Capacitance :
0.047 µF
Packing Method :
yes
KEMET Corporation
Rated (AC) Voltage (URac) :
650 V
Terminal Pitch :
15 mm
Negative Tolerance :
2%