F463BY223G2K0Z
Mfr.Part #
F463BY223G2K0Z
Description
CAPACITOR 1%
Capacitance :
0.022 μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000 V
Terminal Pitch :
15 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
700 V
Length :
18 mm
Positive Tolerance :
2%
Width :
11 mm
Negative Tolerance :
2%
Height :
19 mm