F463BS473F1L2L
Mfr.Part #
F463BS473F1L2L
Description
CAPACITOR 1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1250 V
Size Code :
KEMET Corporation
Capacitance :
0.047 µF
Negative Tolerance :
1%
Series :
Height :
16 mm
Positive Tolerance :
1%
Terminal Pitch :
15 mm
Bulk
Packing Method :
TR
Rated (AC) Voltage (URac) :
500 V
Width :
10 mm
Length :
18 mm