F463BS153G2K0Z
Mfr.Part #
F463BS153G2K0Z
Description
CAPACITOR 1%
Film Capacitors
Color :
Natural
Panel Mount :
No
Capacitance :
0.015 µF
Reach Compliance Code :
Compliant
Application :
Power
Rated (AC) Voltage (URac) :
700 V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000 V
Height :
16 mm
Terminal Pitch :
15 mm
Negative Tolerance :
2%
Gender :
Receptacle
Positive Tolerance :
2%
Length :
18 mm
Width :
10 mm