F461KM273G630L
Mfr.Part #
F461KM273G630L
Description
CAPACITOR 1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Capacitance :
0.027 µF
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
2%
Series :
F461
Rated (AC) Voltage (URac) :
250 V
Negative Tolerance :
2%
Length :
10.5 mm
Height :
12 mm
Terminal Pitch :
7.5 mm
Width :
6 mm