F461DY825G160R
Mfr.Part #
F461DY825G160R
Description
CAPACITOR 1%
Bulk
Application :
Signal
Gender :
Receptacle
Negative Tolerance :
2%
Capacitance :
8.2 μF
Panel Mount :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
160 V
Packing Method :
Ammo Pack
Rated (AC) Voltage (URac) :
90 V
Series :
Positive Tolerance :
2%
Height :
24.5 mm
Width :
15.5 mm
Terminal Pitch :
22.5 mm
Number of Terminals :
Length :
26 mm