F461DY395F250Z
Mfr.Part #
F461DY395F250Z
Description
CAPACITOR 1%
Height :
24.5 mm
Bulk
KEMET Corporation
Capacitance :
3.9 μF
Terminal Pitch :
22.5 mm
Length :
26 mm
Negative Tolerance :
1%
Positive Tolerance :
1%
Width :
15.5 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250 V
Rated (AC) Voltage (URac) :
160 V