F461DU335G250R
Mfr.Part #
F461DU335G250R
Description
CAPACITOR 1%
Film Capacitors
RoHS :
Details
EAR99
Temperature Coefficient :
25 PPM / C
Subcategory :
Resistors
Series :
PCF
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Brand :
Welwyn Components / TT Electronics
Voltage Rating :
150 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Width :
2.4 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250 V
Tolerance :
0.1 %
Packaging :
Reel
Rated (AC) Voltage (URac) :
160 V
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
TT Electronics
Resistance :
23.7 kOhms
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Pitch :
22.5 mm
Negative Tolerance :
2%
Obsolete
Features :
Length :
4.9 mm
Product Type :
Thin Film Resistors
Capacitance :
3.3 µF
Qualification :
AEC-Q200
Height :
0.65 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Technology :
Thin Film
Positive Tolerance :
2%