F461DM185F250Z
Mfr.Part #
F461DM185F250Z
Description
CAPACITOR 1%
Length :
5m
ECCN Code :
EAR99
Compatible with (details) :
ET-Connection M8
Min. ambient temperature :
-40°C
Manufacturer part # :
6ES71942LH500AA0
Capacitance :
1.8 μF
Width :
9 mm
Terminal Pitch :
22.5 mm
Type :
2 x M 8 plugs, 4-pin, shielded
Positive Tolerance :
1%
Compliant
Max. ambient temperature :
+80°C
KEMET Corporation
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Content :
1pc(s)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250 V
Series :
Rated (AC) Voltage (URac) :
160 V
Negative Tolerance :
1%
Height :
18.5 mm