F461DI184F630R
Mfr.Part #
F461DI184F630R
Description
CAPACITOR 1%
Series :
Gender :
Receptacle
Negative Tolerance :
1%
Height :
16 mm
Terminal Pitch :
22.5 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
250 V
Width :
7 mm
Positive Tolerance :
1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
KEMET Corporation
Application :
Signal
Number of Terminals :
2
Panel Mount :
No
Packing Method :
Ammo Pack
Length :
26 mm
Product Status :
Obsolete
Color :
Black
Capacitance :
0.18 μF