F461DB274G400L
Mfr.Part #
F461DB274G400L
Description
CAPACITOR 1%
Film Capacitors
KEMET Corporation
Number of Terminals :
2
Packing Method :
TR
Negative Tolerance :
2%
Positive Tolerance :
2%
Width :
6 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400 V
Capacitance :
0.27 μF
Rated (AC) Voltage (URac) :
220 V
Height :
14.5 mm
Terminal Pitch :
22.5 mm
Length :
26 mm