F461DB104G630Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F461DB104G630Z
Manufacturer
KEMET
Description
CAPACITOR 1%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Film Capacitors
Negative Tolerance :
2%
Reach Compliance Code :
Compliant
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Package :
Bulk
Dielectric Material :
Polypropylene
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Series :
F461
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Height :
14.5 mm
Terminal Pitch :
22.5 mm
Positive Tolerance :
2%
Capacitance :
0.1 µF
Rated (AC) Voltage (URac) :
250 V
Product Status :
Obsolete
Width :
6 mm
Length :
26 mm