F461BY824G400Z
Mfr.Part #
F461BY824G400Z
Description
CAPACITOR 1%
Film Capacitors
Package :
Bulk
Series :
PCF
Reach Compliance Code :
Compliant
Product Type :
Thin Film Resistors
Dielectric Material :
Polypropylene
Qualification :
AEC-Q200
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400 V
Features :
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Size Code :
Packaging :
Reel
Negative Tolerance :
2%
Length :
4.9 mm
Subcategory :
Resistors
RoHS :
Details
Positive Tolerance :
2%
Voltage Rating :
150 V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Brand :
Welwyn Components / TT Electronics
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Mounting Style :
PCB Mount
TT Electronics
Width :
2.4 mm
Height :
0.65 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Capacitance :
0.82 μF
Resistance :
27.4 Ohms
Terminal Pitch :
15 mm
Tolerance :
0.1 %
ECCN Code :
EAR99
Technology :
Thin Film
Rated (AC) Voltage (URac) :
220 V