F461BY684G400R
Mfr.Part #
F461BY684G400R
Description
CAPACITOR 1%
Terminal Pitch :
15 mm
KEMET Corporation
Capacitance :
0.68 μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400 V
Positive Tolerance :
2%
Obsolete
Number of Terminals :
Height :
19 mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Packing Method :
Ammo Pack
Size Code :
Width :
11 mm
Negative Tolerance :
2%
Rated (AC) Voltage (URac) :
220 V
Package :
Bulk
Length :
18 mm