F461BY684G400L
Mfr.Part #
F461BY684G400L
Description
CAPACITOR 1%
Film Capacitors
Dielectric :
PP
Voltage - Rated AC :
220V
Lead Diameter :
800 µm
Height :
19mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Lead Pitch :
15mm
Capacitance :
680nF
Series :
F461
Length :
18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
105°C
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
400V
Termination :
Radial
Tolerance :
2%
Packing Method :
TR
Width :
11mm