F461BY334F630L
Mfr.Part #
F461BY334F630L
Description
CAPACITOR 1%
Terminal Pitch :
15 mm
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR
Capacitance :
0.33 µF
Rated (AC) Voltage (URac) :
250 V
KEMET Corporation
Width :
11 mm
Length :
18 mm
Negative Tolerance :
1%
Reach Compliance Code :
Compliant
Package :
Bulk
Number of Terminals :
2
Positive Tolerance :
1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Series :
Height :
19 mm