F461BY185G250C
Mfr.Part #
F461BY185G250C
Description
CAPACITOR 1%
EAR99
Miscellaneous
Positive Tolerance :
2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250 V
Negative Tolerance :
2%
Number of Terminals :
Terminal Pitch :
15 mm
Width :
11 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
160 V
Height :
19 mm
Package :
Bulk
Capacitance :
1.8 μF
Size Code :
Packing Method :
Bulk
Length :
18 mm