F461BK104G630R
Mfr.Part #
F461BK104G630R
Description
CAPACITOR 1%
Negative Tolerance :
2%
Width :
7.5 mm
Terminal Pitch :
15 mm
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Length :
18 mm
Dielectric Material :
Polypropylene
Packing Method :
Ammo Pack
Number of Terminals :
Capacitance :
0.1 µF
Pbfree Code :
yes
Package :
Positive Tolerance :
2%
Product Status :
Obsolete
ABB
Height :
13.5 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
250 V