F461AK473F400R
Mfr.Part #
F461AK473F400R
Description
CAPACITOR 1%
Terminal Pitch :
10 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
220 V
Packing Method :
Ammo Pack
Height :
11 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400 V
Width :
5 mm
Positive Tolerance :
1%
Negative Tolerance :
1%
Size Code :
Package :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Series :
F461
Capacitance :
0.047 µF
Length :
13 mm