F461AK273F630R
Mfr.Part #
F461AK273F630R
Description
CAPACITOR 1%
Height :
11 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
KEMET Corporation
Terminal Pitch :
10 mm
Series :
Positive Tolerance :
1%
Negative Tolerance :
1%
Length :
13 mm
2
Packing Method :
Ammo Pack
Width :
5 mm
Size Code :
Rated (AC) Voltage (URac) :
250 V
Capacitance :
0.027 µF