F461AK224G160C
Mfr.Part #
F461AK224G160C
Description
CAPACITOR 1%
Negative Tolerance :
2%
Positive Tolerance :
2%
Number of Terminals :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
160 V
Packing Method :
Width :
5 mm
Length :
13 mm
Height :
11 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
90 V
FILM CAPACITOR
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Series :
F461
Terminal Pitch :
10 mm
Capacitance :
0.22 µF