F426KG223J400C
Mfr.Part #
F426KG223J400C
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Description
22NF40 5%V
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Film Capacitors
Lead Diameter :
600 µm
Length :
10mm
Lead Pitch :
7.5mm
Package / Case :
Radial
Max Operating Temperature :
105°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
5%
Capacitance :
22nF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
4mm
Datasheets
F426KG223J400C
22nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole