F340X143348MKP2T0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F340X143348MKP2T0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.33UF 20% 800VDC RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Termination :
PC Pins
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.33μF
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.933 23.70mm
Ratings :
X1
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Series :
F340X1
Voltage - Rated DC :
800V
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tray
Applications :
EMI, RFI Suppression; 3 Phase
Factory Lead Time :
25 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
480V