F340X143348MKM2T0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F340X143348MKM2T0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MKP F340X1 0,33F 20% 480VAC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.33μF
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated DC :
800V
Package / Case :
Radial
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated AC :
480V
Size / Dimension :
1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Packaging :
Tray
Series :
F340X1
Applications :
EMI, RFI Suppression; 3 Phase
Height Seated (Max) :
0.933 23.70mm