F339X122233KC02W0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F339X122233KC02W0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 2200PF 10% 800VDC RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size / Dimension :
0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Ratings :
X1
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated DC :
800V
Lead Pitch :
7.493mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated AC :
330V
Package / Case :
Radial
Series :
F339X1
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±10%