F339MX234731JCI2B0
Mfr.Part #
F339MX234731JCI2B0
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated AC :
310V
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
630V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.394Lx0.236W 10.00mmx6.00mm
Lead Pitch :
7.493mm
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
Max Operating Temperature :
110°C
Length :
10.0076mm
Width :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.047µF
F339M 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
F339MX234731JCI2B0 Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.295 7.50mm.The device is capable of operating at the temperature of -55°C~110°C.