F1772SX232731KFPB0
Mfr.Part #
F1772SX232731KFPB0
Description
CAP FILM 0.027UF 10% 630VDC RAD
Max Operating Temperature :
110°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Voltage - Rated DC :
630V
Length :
17.5006mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Width :
5.0038mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
0.027μF
Voltage - Rated AC :
310V